به وب سایت شرکت تو سعه گردشگردی خالدنبی گلستان خوش آمدید ...............مشاوره - راهنمایی محلی -هماهنگی اسکان و تدارکات مربوط به مجموعه زیارتی و گردشگری.................www.khalednabi.ir...............با ما در ارتباط باشدی و از نقاط دیدنی و بکر این مجموعه لذت ببرید ...........

اوقات شرعیدیدار دختر حضرت با رسول ا...
نوشته شده توسط Administrator   
جمعه, 20 آذر 1394 ساعت 15:49

.دختر حضرت خالدنبی (ع) بنام محیاه در زمان خودش یکی از زنان آبرومند و محترم بوده است . بعد از مبعوث شدن حضرت محمد (ص) به پیامبری «محیاه » دختر خالدنبی (ع) به نزد رسول الله (ص) می آید . پیامبر اسلام با دیدن دختر خالدنبی (ع) عبای خود را از تن بیرون آورده و زیر محیاه می اندازد و محیاه را روی آن عبا می نشاند و بعد می گوید: (مرحبأ باِبنهِ نبیّ ضیّعه قومه) یعنی خوش آمدی ای دختر پیامبری که بدست قومش هلاک شد.

حضرت رسول اکرم (ص) در نزد محیاه دختر خالدنبی (ع) سوره “قل هو الله احد” را خواند . محیا ه دختر خالدبن سنان (ع) گفت : این سوره را پدرم خالدبن سنان نیز می خواند . زبان حضرت خالدنبی زبان عربی بود ، بنابراین او ممکن است معنای دعای قل هو الله احد را دانسته می خوانده است و یا اینکه خدای تبارک وتعالی به خالدبن سنان یاد داده بود . اما در بعضی روایات امده است که به نزد پیامبر اسلام (ص) پسر خالدبن سنان آمده است ، در آن صورت ممکن است آن پسر نامش عبدالله باشد و یا یکی از پسران آن حضرت باشد . در این خصوص در حدیث شریف اینطور آمده است :“مرحبا بابِِِِِن اَخی ، مرحبا بابن نبیّ ضیعه قومه ” یعنی خوش آمدی ای پسر برادر من ، خوش آمدی ، پسر پیامبری که بدست قومش هلاک شد.

آخرین بروز رسانی در شنبه, 21 آذر 1394 ساعت 16:14