به وب سایت شرکت تو سعه گردشگردی خالدنبی گلستان خوش آمدید ...............مشاوره - راهنمایی محلی -هماهنگی اسکان و تدارکات مربوط به مجموعه زیارتی و گردشگری.................www.khalednabi.ir...............با ما در ارتباط باشدی و از نقاط دیدنی و بکر این مجموعه لذت ببرید ...........

اوقات شرعیمعجزات حضرت خالد نبی(ع)
نوشته شده توسط Administrator   
جمعه, 20 آذر 1394 ساعت 15:49

در طول زندگی آرام حضرت خالدنبی (ع)در میان اقوام خود ، روزی از یک غار شعله های آتش بیرون می جهد، محصولات کشاورزی و حیوانات آنان را سوزانده و نابود می کند . بطوریکه در هنگام شب شعله های آتش ، مسافت سه روزه اطراف آنان را روشن و منور می کند ، افرادیکه در مناطق دور دست زندگی می کردند مدتها گردنشان را دراز کرده و به اتش خیره می شدند.

در آن زمان مردم با داد و فریاد و تضرع و زاری نزد حضرت خالدنبی آمده و از او طلب کمک کردند و گفتند که اگر شما کمک نکنی ، این آتش تمام افراد روی زمین را هلاک خوهد کرد. در آن وقت حضرت خالدنبی (ع) رو به خداوند تبارک و تعالی نمود واز او استمداد طلبید و بعد عصای خود را بدست گرفته به طرف آتش حرکت کرد . او با عصای خود شروع کرد به زدن آتش .

آتش از برابر حضرت خالدنبی (ع) عقب نشینی می کند . خالدنبی (ع) به دنبال آتش می رود تا اینکه شعله های آتش بداخل همان غاری که از ان بیرون آمده بود ، داخل می شود. بله ، این یکی از معجزات حضرت خالدنبی (ع) است . او با این کارش جان ومال و زراعت همه افراد را از افت آتش محفوظ نگاه داشت. اگر این معجزه حضرت خالدنبی (ع) نبود ، آتش تمام افراد روی زمین را هلاک می کرد .

یکی دیگر از معجزات حضرت خالد نبی (ع) این است که روزی پرنده ای بنام عنقا در بین قوم خالدنبی (ع) زیاد دیده شد . آن پرندگان مخفیانه می آمدند و کودکان محل را یک مرتبه چنگ می زدند و با خود می بردند و بعد گوشت تن آنان را تکه تکه کرده ، می خوردند

افراد قوم از دفع شر پرندگان عنقا عاجز مانده و به حضرت خالد نبی (ع) روی آوردند . در آن حال حضرت خالدنبی (ع) برای پرندگان عنقا دعای بدی کردند و بدنبال آن بلافاصله ریشه آنان بکلی از روی زمین برداشته شد . حالا فقط نام پرنده عنقا باقی مانده است و خود پرنده وجود ندارد .

بله ، نابود شدن نسل پرنده عنقا از روی زمین یکی دیگر از معجزات حضرت خالدنبی (ع) است (برگرفته از کتاب شرح احوال حضرت خالدنبی (ع) )

آخرین بروز رسانی در جمعه, 20 آذر 1394 ساعت 20:34